mensenrechten voelbaar maken
groot thema, groot gebaar
In het Verzetsmuseum Zuid-Holland staan de fundamentele rechten van de mens centraal. Tinker werd gevraagd een deel van de tentoonstelling opnieuw in te richten.
Doel was een betere ontsluiting van de collectie uit de tweede wereldoorlog en de verhalen erachter om zo de in 1948 uitgeroepen ‘universele rechten van de mens’ beter voor het voetlicht te krijgen. Een link naar hedendaagse conflicten maakt de problematiek invoelbaar.
Tinker maakte samen met het museum een gefaseerd masterplan voor de herinrichting van het gehele museum.
Om maximaal plaats te bieden aan de collectie en als indrukwekkend gebaar is een lange verhalenwand gerealiseerd. De artikelen uit de universele verklaring voor mensenrechten leiden de bezoeker naar de kern van het museum. Daar worden aan de hand van opmerkelijke collectiestukken, indringende foto’s, verbijsterende citaten en zeldzame filmpjes thema’s als verzet, onderdrukking, collaboratie en onverschilligheid geïllustreerd. In de beslotenheid van een kluis vertellen vluchtelingen van alle tijden hun verhaal.






